طلا همچنان تحت فشار

کد خبر : 570
25 تیر 1401 - 00:04

 قیمت هر اونس طلا امروز با 0.10 درصد کاهش به 1708 دلار و 17 سنت رسید. متخصصان بازار کالا عقیده دارند با توجه به‌احتمال افزایش دوباره نرخ بهره فدرال‌رزرو آمریکا به‌دنبال افزایش تورم در این کشور به بالاترین رقم طی 41 سال گذشته، قیمت طلا همچنان رو به کاهش خواهد بود. طبق گفته این متخصصان، […]

 قیمت هر اونس طلا امروز با 0.10 درصد کاهش به 1708 دلار و 17 سنت رسید.

متخصصان بازار کالا عقیده دارند با توجه به‌احتمال افزایش دوباره نرخ بهره فدرال‌رزرو آمریکا به‌دنبال افزایش تورم در این کشور به بالاترین رقم طی 41 سال گذشته، قیمت طلا همچنان رو به کاهش خواهد بود.
طبق گفته این متخصصان، بزرگ‌ترین مانع افزایش قیمت طلا بالا رفتن شاخص دلار است که به بالاترین رقم طی 2 دهه گذشته رسیده‌است. شاخص قیمت مصرف‌کننده در آمریکا 9.1 درصد در ماه ژوئن نسبت‌به سال قبل افزایش داشته درحالی‌که انتظار یک تورم 8.8 درصدی می‌رفت. به‌این‌ترتیب فدرال‌رزرو آمریکا احتمالاً دوباره نرخ بهره را در اجلاس آینده خود افزایش خواهد داد که باعث قدرت‌مندتر شدن دلار می‌شود. افزایش ارزش دلار قیمت طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا گران‌تر می‌کند، بنابراین تمایل سرمایه‌گذاران به این فلز گران‌بها کاهش می‌یابد.
بازار متقاعد شده که قیمت طلا روند نزولی خود را ادامه داده و به کمتر از 1700 دلار می‌رسد. متخصصان بازار محدوده قیمت طلا در کوتاه‌مدت را بین 1675 تا 1680 دلار در هر اونس پیش‌بینی کرده‌اند.
قیمت نقره امروز با 2.02 درصد افزایش به 18 دلار و 59 سنت رسید و پلاتین با 0.58 درصد افزایش 851 دلار و 31 سنت معامله می‌شود.

انتهای پیام

[ اتحادیه هیچگونه مسئولیتی جهت صحت هرگونه پیش بینی مذکور در این مطلب ندارد ]

نویسنده: اتحادیه صنف فروشندگان و سازندگان طلا و جواهر و سکه تهران ۲۱۹ بازدید بدون دیدگاه

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طراحی شده توسط: آریان دیتا