اقتصادی

سیاه‌ترین کارنامه به این فلز ارزشمند رسید!

نقره بدترین سال خود در سه سال گذشته را پشت سر گذاشت و سرمایه‌گذاران هم هیچ نشانی از بازگرداندن این فلز ارزشمند به اوج در سال ۲۰۱۹ نشان نمی‌دهند.

نقره-اونس نقره-فلز ارزشمند

 هر اونس نقره برای تحویل در مارس در معاملات روز جمعه بازار نیویورک ۱۳.۷ سنت یا ۰.۹ درصد کاهش یافت و در ۱۵.۳۹ دلار بسته شد و برای کل هفته ۱.۶ درصد کاهش ثبت کرد که بزرگترین کاهش هفتگی از نوامبر بود.

تحلیلگران می‌گویند نقره از دو سو آسیب دیده است. از یک طرف سرمایه‌گذاران به جایگاه این فلز به عنوان یک کالای صنعتی و یک دارایی مطمئن اعتنایی نمی‌کنند. از سوی دیگر خوش‌بینی به پیشرفت مذاکرات تجاری آمریکا و چین، به بازارهای سهام رونق بخشیده و تقاضا برای دارایی‌های مطمئن شامل نقره را محدود کرده است. همزمان، نگرانی نسبت به چشم انداز اقتصادی، به دورنمای تقاضا برای فلزات صنعتی شامل نقره لطمه زده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، دانیل گالی، استراتژیست کالا در شرکت "تی دی سکیوریتیز" در این باره اظهار کرد: نقره یک فلز صنعتی است که قیمت آن تحت تاثیر نگرانی‌ها پیرامون کندی رشد اقتصاد جهانی تحت فشار منفی قرار گرفته است.

با این حال شرکت فلزات ارزشمند "کی ام اس" به چشم انداز نقره خوش‌بین است و با این که انتظار دارد این فلز عملکرد ضعیف‌تری در مقایسه با طلا در سال ۲۰۱۹ داشته باشد اما پیش‌بینی کرد قیمت هر اونس نقره امسال تا رکورد ۱۷.۵۰ دلار صعود خواهد کرد و میانگین قیمت هر اونس این فلز ۱۶.۶۲۵ دلار در سال ۲۰۱۹ خواهد بود.

0
639
ایسنا

دیدگاه شما : برای ارسال دیدگاه باید عضو سایت شده و یا وارد شوید.


دیدگاه کاربران : اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ارسال میکنید