اقتصادی
رئیس اتحادیه طلا و جواهر؛

لزوم حمایت های دولت از صنف و صنعت طلا و جواهر در زمان کرونا / اجرای قانون جدید مالیات برارزش افزوده زودتر اجرا شود

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران ضمن بیان لزوم تسریع در اجرای قانون جدید مالیات برارزش افزوده، حمایتهای دولت در دوره رکود کرونا را برای جلوگیری از تعطیلی و ورشکستگی صنف و صنعت طلا و جواهر ضروری عنوان کرد.

محمدولی-رئیس اتحادیه طلا-طلافروشان-کرونا-رکود-اتحادیه طلا و جواهر

محمدولی در خصوص اجرایی شدن اصلاح مالیات بر ارزش افزوده گفت: این انتظار را داشتیم که از ابتدای سال 99 این امر بخش‌نامه و اجرایی شود و اکنون با وضعیت موجود هنوز نه بخش‌نامه‌ای به وجود آمده و نه اجرایی شده، خواهشمان این است که هر چه زودتر اصلاح قانون ارزش افزوده بخش‌نامه شود تا اصل طلا از مالیات بر ارزش افزوده معاف و اجرایی شود.

آیت محمدولی رئیس اتحادیه طلا و جواهر اظهار کرد: از اواخر بهمن و اسفند ماه سال 98 تاکنون صنعت طلا و جواهر تعطیل است و در ماه‌های بهمن و اسفند در رکود به سر می‌برد و باعث ضرر و زیان به همه اصناف بخصوص صنف طلا و جواهر شده است.

در ماه‌های اسفند و فروردین هر سال به دلیل مناسب‌ها و سنت‌ها کاسبی‌ها نسبت به ماه‌های دیگر سال بهتر بوده لذا در اسفند 98 و فروردین 99 این داد و ستد انجام نشد. امیدواریم با از بین رفتن #ویروس کرونا آرامش به بازار بازگردد و داد و ستد انجام شود.

 

تقاضا از دولت

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران با اشاره به تعطیلی دوماهه بازار طلا و جواهر افزود: از دولت تقاضا داریم در دو ماهه پایان سال 98 و فروردین سال 99 بخش اقتصادی دولت در بحث‌های مالیات، مالیات بر ارزش افزوده و بیمه مساعدت‌ها و بخشودگی‌هایی را لحاظ کنند.

محمدولی افزود: چک‌هایی که این روزها سررسید تاریخ آن فرارسیده بانک‌ها برگشت نزنند، همچنین در بحث هزینه‌های آب، برق، گاز و تلفن تولیدکنندگان را همراهی نمایند تا وضعیت به روال عادی بازگردد.

 

صاحبان کسب و کار طلا و جواهر ناگزیر از تسلیم اظهارنامه مالیاتی

وی در ادامه گفت: صاحبان کارخانه‌های تولید طلا و جواهر با 20 الی 70 نیروی کار وجدانشون اجازه تعدیل نیرو نمی‌دهد و با این شرایط حقوق کارگران را می‌پردازند، با وضعیت موجود تا چه زمانی می‌توانند به این روال ادامه دهند؟ لذا انتظار داریم کمک‌هایی که گفته شد انجام شود تا هیچ نیروی کاری، بیکار نشود.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر در پاسخ به این پرسش که « سازمان امور مالیاتی چه پاسخی به درخواست اتحادیه داده است؟ »، اظهار کرد: به صورت رسمی پاسخی دریافت نشد اما اتحادیه نامه‌نگاری‌ها و درخواست‌ها را انجام داده است. در سه ماهه پایانی سال 98 در ارزش افزوده تا اواخر فروردین ماه باید اظهارنامه‌ها ارسال شود و پرداختی‌ها در اردیبهشت ماه صورت بگیرد که با توجه به شرایط موجود چنین کاری سخت و سنگین است.

 

عدم تصمیم گیری و رسیدگی به اجرای اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده

محمدولی در پاسخ به این پرسش بانک و صنعت که با شرایط حال حاضر اجرای اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده در موعد مقرر انجام می‌شود یا تاریخ آن به زمان دیگری موکول می شود؟ گفت: هنوز هیچ اتفاقی در این خصوص صورت نگرفته و همچنان نتیجه‌ای در بخش ارزش افزوده اصناف بخصوص صنعت طلا و جواهر حاصل نشده، لذا این انتظار را داشتیم که از ابتدای سال 99 این امر بخش‌نامه و اجرایی شود و اکنون با وضعیت موجود هنوز نه بخش‌نامه‌ای به وجود آمده و نه اجرایی شده، خواهشمان این است که هر چه زودتر اصلاح قانون ارزش افزوده بخش‌نامه شود تا اصل طلا از مالیات بر ارزش افزوده معاف و اجرایی شود.

 

اعلام آمادگی صنف طلا و جواهر برای فعالیت صنفی با رعایت موازین بهداشتی

وی با بیان اینکه امیدوارم واحدهای صنفی فعالیت‌های خود را هرچه زودتر آغاز کنند، افزود: با شرایطی که وزارت بهداشت اعلام کرده این آمادگی وجود دارد که همه واحدهای صنعت طلا و جواهر شرایط لازم را مراعات بکنند و واحدها راه‌ اندازی شوند. انتظار می‌رود که اگر همه موارد ایمنی و بهداشتی رعایت شود و روال عادی بازگردد شرایط روز به روز بهتر شود.

 

انتهای پیام

0
6261

دیدگاه شما : برای ارسال دیدگاه باید عضو سایت شده و یا وارد شوید.


دیدگاه کاربران : اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ارسال میکنید